NSO - átfogó készlet lekérdezés!!!!
NSO - átfogó készlet lekérdezés
Sokszor felmerült már igényként, hogy látható legyen egy felületen a meglévő, készleten lévő cikkeinknek a mennyisége.
Ezek alapból benne vannak az NSO készlet listáiban:
Ez áttekintésre nagyon jó, és használható.
Ellenben mi a helyzet akkor, ha azt szeretnénk lekérdezni, hogy mennyi van adott cikkből, adott raktárban, adott raktárhelyen, sőt, adott adagszámon?
Ezek az adatok, információk a BC-ben különböző helyeken vannak meg, emellett pedig nem is látható az sem, hogy mennyi lenne a szabad készlet például.
Vagyis, igyekeztünk megalkotni egy olyan nézetet az NSO-s appokat használó cégeinknek, ami átfogó lekérdezést nyújt nekik.
Ehhez elengedhetetlen volt az a fejlesztésünk, mely benne van minden NSO-s cégünk BC-jéba: miszerint a cikktételeknél látom a raktárhelyeket is, nem szükséges hozzá a WMS. Utána pedig meg kellett oldani, hogy minden adatot egy helyen lássunk!
Nézzük, hogy mi lett a végeredmény.
A nézet neve: Készlet lekérdezés NSO.
Elérhető a keresőben is,
és kint van a cikktételeken is:
Elsőre, mikor rákattintunk sokéig fog dolgozni a rendszer, de amennyiben megérkeznek az adatok, a felületen tudunk szűrni magunknak nézeteket, és azokat standard módon el is tudjuk menteni!
Nézzük a felületet:
Amit láthatunk, hogy kint vannak: cikkszám, raktárkód, raktárhelykód, adagszám, készletkönyvelési csoport, alap mértékegység. Ezek azok, amik nem szám mezők, hanem "statikus" adatok.
A többi oszlopunk mind szám mező. Általánosságban mondható el a kimutatásról, hogy a szám mezők mind lefúrhatóak!
Nézzük a "működési logikát":
Ebből látható, hogy kint van a teljes készlet mennyiség. Kint van, hogy ha van az adott sornak adagszáma, akkor a teljes készlet mennyiségből mennyi az adott adagszám. A rakatszámon ha több rakaton van az adott adagszám, akkor itt le lehet fúrni és meg lehet nézni, hogy milyen rakatszámokon vannak az adott adagszámok.
Kint van az is, hogy mennyi van az adott cikken rögzítve eladási rendelésen, ha esetleg le is van cikk követve és az ezen az adott adagon van, akkor azt is látjuk itt. Ezekből az adatokból látszik, hogy ténylegesen mennyi az elérhető mennyiség adott adagszámon! Ha pedig az összes készletet nézzük, akkor hozzáadjuk a beszerzési rendelésen lévő mennyiséget, és akkor látható, hogy adott cikkből mennyi az elérhető (illetve várható) szabad készlet.
Azt is jelezzük, hogy mekkora mennyiségre van rögzítve átadási rendelés, mert ez is felmerült igényként.
Az engedélyezett gyártási rendelések oszlopánál, ha egy cikk készletrevételi oldalon van (vagyis késztermék, vagy félkész), akkor itt az érték pozitív, ha alkatrész soron szerepel, akkor negatív így kerül kiszámításra ez a tájékoztató adat.
Igen, de egy félkész termék szerepel itt is, meg ott is, hiszen készletre is veszem és fel is használom!
Éppen emiatt: ha az adott számított érték csak az egyik táblát érinti, akkor automatikusan az a page nyílik meg lefúrásnál, ha viszont mindkettőt, akkor felugrik egy ablak, hogy melyiket szeretné megnézni a felhasználó:
Természetesen kint az oszlopnál már a kettő különbözetét látja.
Kint van az alap mértékegysége a cikknek, mint statikus adat, hiszen itt ezen kimutatásba minden alap mértékegység szerint kerül feltűntetésre, pont azért, ha mondjuk egy cikkünk db-ban van nyilvántartva, de mondjuk kartonban szerezzük be, és csomagban adjuk el, akkor is helyesek legyenek a számok.
Reméljük, hogy mindenkinek elnyeri majd a tetszését ezen új lekérdezésünk, melyet minden NSO ügyfél automatikusan megkap majd a rendszeres NSO-s app-ok frissítése során!
Megjegyzések
Megjegyzés küldése